www.ujszeged.hu
2026. Nap hava (Június) 14.-e - Vazul, Herta neve napja.      Nevenapra / Születésnapra magyar köszöntés


Mátyás Szabolcs - Illik tudnom, mert magyar vagyok (PFD - 1.2 MB)

Hírlevél

e-mailcím:


Hírlevéltár
(korábbi hírlevelek)


A Magyar Királyság domborzati terképe
(A terkép rákattintva nagyítható)

Akiben csordogál egy csöppnyi magyar vér, illő, hogy megismerje Thuróczy János: A Magyarok Krónikája művét.
A képre kattintva meghallgathatja.
Hallgassa hát mindenki saját értelme, hite és azonosságtudata szerint!

Újszeged logo

Hírlevéltár

2024-10-22 - Regös az udvarban !

Regös az udvarban !

E napon tisztázta Gyalunk…

Regös az udvarban

Szabad-e regölni ?
Régi rónák, messzi puszták
Boldogságos mélabúját,
Érzitek-e még a vágyat,
Újra látni Vén Hazánkat ?

Szabad-e regölni ?
Érzitek-e még a vágyat,
Mely a szabad, ősi sátrak
Álmait áhítja vissza…
Ki a Volga vizét issza !

[...]

Szabad-e regölni ?
Öreg İsten népe voltunk,
Európán átrobogtunk,
Hadak Útját égbe írtuk,
E világot győzve bírtuk.

Szabad-e regölni ?
Hej urak, haj, regö rejtem,
Könnyemet mély kútba ejtem,
Énekem mind elfelejtem,
Ha nem ért már senki engem !

Juhász Gyula
1921

Alig több, mint száz éve még… Regös volt az udvarban !
Nem bögölyszem, kémek kéme, rémek réme, nem sivár beton-kövezet, nem kocsirengeteg, nem betoszarintott reklámújságok szeméttengere és nem műanyaggal tömött kukák szemétrengetege… hanem… Regös volt az udvarban !

E remek költemény először a Magyarság 1921 október 23.-ai számában jelent meg, majd a Szegedi Szemle 1929 május 6.-ai számában…

„Álmait áhítja vissza…
Ki az Etil vizét issza !
… bizonyára a szókezdőrím (alliteráció) kedvéért lett oroszkodón: „Ki a Volga vizét issza !”
Hun-rokon qazaqul ma is Edil (Еділ)… Torkolatában pedig máig ott áll Etil / Itil / Atil utóbb Asztrakhán (ma oroszkodón Asztrahany) városa, amely a vallástürelmes Kazár Birodalom fővárosa volt…

Kazárország… Hungaria maior és Levédia azaz Dentümogyer területén, csúcskiterjedésében Etelközbe és Magna Hungáriába is belenyúlva…

Ukrajnából hát a kazároknak is jár egy nagy darab ! Bizonyára az Azov-osztagosok is mind ezen dolgoznak… gőzerővel… a történelmi igazság jegyében üdvözülve…

Érdemes fölidézni a még elfeledettebb két „Nagy Magyarország”: Magna Hungaria és Hungaria Maior, valamint az „Új Magyarország”, azaz Hungaria Nova (a Történelmi Magyarország) együttes létezését és térbeli viszonyát is… (Julianus barát elfeledett útja ezek fölkutatására irányult… Ez is filmre kívánkozik !!!)

A keresztény Magyarok Történetében azt találták, hogy van egy másik, Nagyobb Magyarország
Nagy-Magyarország dolgáról, melyet Riccardus fráter szerzett IX. Gergely pápa idejében 1236-7 táján (Julianus barát útja tanulságául)

Levédia, azaz Dentümogyer és Etelküz(ü), ahol most a háború dúl nagyorosz meg kisorosz között természetesen ősi magyar föld !
Csak az a kérdés, mikor nyújtjuk már be végre jogos igényünket rá !!!

Regös az udvarban ! < Nyisson ide !





Csonkországunkban a "szabad"-nak gúnyolt sajtót a pártsajtótermékek uralják, melyek a Haza becsülete elé kiszolgált, vagy megbízó pártjaik érdekeit helyezik. E fősodratú sajtó persze pártérdeke(k) szerint szól, vagy hallgat. Amennyiben Ön ezeket részesíti előnyben, úgy örömmel vesszük leiratkozását a hírleveleinkről. LEIRATKOZÁS ITT!

 

Szeged útikönyv – 10 séta a városban

Péter László: Radnóti Miklós

Péter László: Árvízi emlékek Szegeden

George Soros - könyvhirdetés

Tóth Béla: Elhantolt hegedűk

Magyarország, a vonakodó csatlós

Churchill, Hitler és a szükségtelen háború

Hiper- és hipoaktivitás, figyelemzavar

Gyökerek és fények

Kilófaló lakomák

Raffay Ernő - Szabadkőműves béklyóban Ady Endre

Mangalica

Gyilkos vagy humánus gazdaság

Kilófaló sütemények

Bálint Sándor - A szegedi paprika

A magyar szürkemarha

Írások a Nagyárvízról

Cs. Sebestyén Károly: Utcák, terek, templomok, házak

Tóth Béla: Kutyák, birkák, szamarak

Lányi András: Az ember fáj a földnek (Utak az ökofilozófiához)